Upravit stránku
Moderní provětrávaná fasáda

Budoucnost staveb spočívá v bezkontaktním zateplování fasád. Provětrávané nebo také závěsné fasády v sobě ukrývají spoustu výhod, díky kterým rozhodně stojí za investici. Dokáží celou budovu povýšit nejen po energetické stránce, ale také po té designové. A že přesně nevíte, co to vlastně provětrávaná fasáda je? Přečtěte si tento článek, ze kterého se dozvíte všechno podstatné.

1. Úspora energie

Díky provětrávané fasádě získá stavba jedinečné tepelně-izolační vlastnosti. Díky nim snížíte náklady na vytápění v zimě a na chlazení v létě.

3. Lepší odolnost proti vlhkosti

Mezera mezi fasádou a zdivem zajišťuje proudění vzduchu, a tím zabraňuje kondenzování vlhkosti ve stěně a vzniku plísní.

5. Skryje nedostatky budovy

S křivým podkladem si fasádní desky hravě poradí. A navíc ho elegantně zakryjí. Pokud se rozhodnete budovu opravit, fasádu stačí rozebrat, aniž by došlo k jejímu poškození.

2. Akustická izolace

Společně s kvalitními okny představuje provětrávané fasáda opravdu spolehlivou ochranu před ruchem z ulice.

4. Ochrana proti vodě

Provětrávaná fasáda je dokonalým štítem proti dešti. Odvádí dešťovou vodu ještě předtím, než se vůbec dotkne stěny.

6. Estetická hodnota

Moderní, elegantní a hlavně nadčasový vzhled. To získá stavba po instalaci provětrávané fasády. Obkladové desky jsou velmi variabilní a lze z nich vytvořit opravdu zajímavý design.

7. Trvanlivost a nenáročná údržba

Díky všem těmto vlastnostem je provětrávaná fasáda nejen nadčasová, ale také vám vydrží desítky let. Aniž by ztratila svou krásu a polevila na benefitech, které budově přináší. Na údržbu je velmi nenáročná.

Provětrávaná fasáda Kronoart
Provětrávaná fasáda
Nahoru