Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.

Vláknocementové fasádní desky můžete na budovách vidět čím dál častěji. A to nejen na novostavbách - velmi oblíbené jsou i při rekonstrukcích. Není divu, nabízejí totiž spoustu možností využití díky své rozsáhlé škále barev, různým povrchovým úpravám, dekorativním a výtvarným možnostem. Do karet jim hraje i jejich bezúdržbovost a přijatelná cena.
Vláknocementové, nebo cementovláknité?
Fasádní desky na bázi cementu lze nazývat jako vláknocementové či cementovláknité. Na trhu se s nimi setkáte pod různými obchodními názvy, například Silbonit. V závislosti na provedení je lze využít pro obklady fasád, na sokly, podhledy a další.
Vláknocementové desky v sobě spojují přednosti nehořlavého materiálu odolného při namáhání v tlaku a materiálu s nízkou hustotou a vysokou pevností v ohybu a tahu. Vznikají spojením cementu, celulózových a organických vláken. Směs je po zpracování vystavena vysokému tlaku a získá tak velkou pevnost.
Velkou předností cementovláknitých desek je, že mohou mít přirozený přírodní vzhled s jemným či hrubým brusem i povrch opatřený akrylátovou barvou. Nabízená barevná škála je díky tomu téměř neomezená.
Výhody desek na bázi cementu
- Odolné vůči vlhkosti,
- nehořlavé,
- odolné vůči biotickým škůdcům,
- zdravotně nezávadné a netoxické,
- recyklovatelné,
- mnohostranně využitelné ve stavebnictví.
Cementovláknité desky SILBONIT splňují přísné ekologické a hygienické normy stejně jako požadavky na požární bezpečnost (jsou nehořlavé). Jsou vysoce odolné vůči všem nástrahám počasí a po desítky let si tyto svoje vlastnosti zachovávají, aniž by ztratily na kráse. Navíc se o ně nemusíte téměř starat, jsou bezúdržbové.
