Upravit stránku
Provětrávaná fasáda

Současným trendem je navrhovat fasády domů jako větrané. Větraná fasáda má oproti kontaktnímu systému zateplení fasády několik výhod. Výhodou větraných fasád je, že v létě se sluneční světlo a teplo odrazí od budovy a izolace za fasádními deskami snižuje tepelné ztráty v zimě. Zároveň přirozené větrání a průchod vzduchu strukturou fasády minimalizuje kondenzaci a odvádí vlhkost ze stěny.

Silbonit nabízí typ vláknocementových fasádních desek Silbonit Groove, Rigo, které se používají jako pohledová vrstva větrané fasády. Její povrch má jemné variace a mění se s tím, jak se mění roční období anebo denní světlo. Architekti tak dostávají do rukou materiál, který jim umožní vytvořit stavbu, jejíž fasáda zraje tak, jak stavba stárne, a přitom zůstává trvale krásná.

Fasádní desky Silbonit mají všechny vlastnosti jako pevnost a dlouhou životnost vláknocementu, přirozený vzhled a efekt přirozeného stárnutí. Lineární frézování na povrchu desky vytváří jedinečný 3D efekt a dodává fasádě specifický charakter a hloubku.

Inspirujte se realizacemi s fasádními deskami Silbonit

  • Provětrávané fasády
  • Provětrávané fasády Silbonit
  • Provětrávaná fasáda Silbonit
  • Provětrávané fasády Silbonit
Nahoru